logo_szkoly.png

VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Gdańsku

Wizyta w Areszcie Śledczym

Jakie są zadania Służby Więziennej, na czym polega resocjalizacja osób skazanych na karę pozbawienia wolności czy wreszcie, jak zostać funkcjonariuszem Służby Więziennej?  Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznała 2 kwietnia 2019 r. klasa 2B o profilu prawno-dyplomatycznym podczas wyjścia edukacyjnego do Aresztu Śledczego w Gdańsku.

XXI Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów – Kolosy

Tegoroczny 8 marca był dla nas, uczniów klasy pierwszej matematyczno-geograficznej, wyjątkowy nie z uwagi na Dzień Kobiet, ale dlatego, że mogliśmy przez chwilę znaleźć się w innym, bajkowym, fascynującym świecie marzeń. Marzeń innych ludzi, podróżników, pasjonatów przygody. Ludzi przedkładających kontakt z innym człowiekiem i przyrodą nad życie w ciągłym pośpiechu, pełne nowoczesnej technologii, ale tak ubogie w kontakty z innymi.

Rola robotów we współczesnym świecie

Marzec obfitował w klasie pierwszej o profilu matematyczno-geograficznym w interesujące zajęcia edukacyjne. Na liście odwiedzanych miejsc nie mogło zabraknąć Centrum Hevelianum. Udział w warsztatach „Rola robota’’, prowadzonych przez studentkę Politechniki Gdańskiej, pozwolił nam wejść do pomieszczeń niedostępnych dla zwykłych zwiedzających.

Bal studniówkowy

Sto dni przed egzaminem maturalnym uczniowie klas trzecich VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku tradycyjnie wzięli udział w uroczystym Balu studniówkowym.

logowanie.png

maj 2019