logo_szkoly.png

SCOTTISH DAY  Powiew Szkocji w Siódemce!

SCOTTISH DAY Powiew Szkocji w Siódemce!

28 listopada 2019 roku zorganizowaliśmy w  naszej szkole obchody Dnia św. Andrzeja (tradycyjnie wspominanego 30 listopada). Imieniny patrona Szkocji tym razem były hucznie obchodzone również w naszej szkole. Na korytarzach „Siódemki” zaroiło się od kiltów, chust w szkocką kratę (bo „uczeń w kratę ubrany nie był pytany”) oraz słynnych ciasteczek shortbread, które są szkockim przysmakiem.

Zapraszamy do  korzystania z aplikacji „Wsparcie w Gdańsku!”

Zapraszamy do korzystania z aplikacji „Wsparcie w Gdańsku!”

Aplikacja jest telefoniczną częścią dotychczas funkcjonującej strony wsparciewgdansku.pl i posiada szereg funkcji.

TRYPTYK PATRIOTYCZNY

Tradycyjnie, jak w ubiegłych latach, VII LO uroczyście obchodziło Święto Niepodległości. Działania miały na celu przybliżenie  młodzieży historycznych wydarzeń związanych z upadkiem i odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Święto biblioteki

W październiku obchodziliśmy  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, czyli International School Library Month. Celem święta jest zwrócenie uwagi na dużą rolę biblioteki w życiu szkoły, w kształceniu nawyków czytania i uczenia się, rozwijaniu zainteresowań czytelniczych i integracji społeczności szkolnej. Tegoroczne hasło obchodów brzmiało: „Wyobraź sobie…”.

logowanie.png

styczeń 2020