W październiku obchodziliśmy  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, czyli International School Library Month. Celem święta jest zwrócenie uwagi na dużą rolę biblioteki w życiu szkoły, w kształceniu nawyków czytania i uczenia się, rozwijaniu zainteresowań czytelniczych i integracji społeczności szkolnej. Tegoroczne hasło obchodów brzmiało: „Wyobraź sobie…”.

Co działo się w naszej bibliotece?

Słodkie wypożyczenia: każdy uczeń w październiku za wypożyczenie książki był częstowany cukierkiem.

Rozpoczęto kolejną edycję Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Na literackim szlaku”, w którym bierze udział 7 uczniów klas I-III liceum.

Uczniowie licznie wzięli udział w konkursie „Bestsellery książkowe”, który pozwolił stworzyć ranking najpopularniejszych wśród młodzieży szkolnej książek.

Kolejny konkurs polegał na wypełnieniu „Krzyżówki literackiej z hasłem”.

Zorganizowano wystawę książek i gazetkę poświęconą Literackiej Nagrodzie Nobla, którą w tym roku w października otrzymała znana i lubiana pisarka polska Olga Tokarczuk.

Również w październiku ogłoszono akcję „Upoluj swoją książkę”, która promowała darmowy dostęp do 12 atrakcyjnych książek za pomocą aplikacji Woblink w listopadzie.

Uczniowie odwiedzający bibliotekę wypełniali również ankietę czytelniczą, która badała preferencje czytelnicze młodzieży.

W holu szkoły przed biblioteką stanęła instalacja „Literackie rozmaitości”, zachęcającą młodzież do skorzystania z oferty księgarskiej i bibliotecznej.

Przeprowadzone działania miały na celu popularyzację zbiorów bibliotecznych oraz ukazanie biblioteki jako miejsca, w którym można atrakcyjnie i miło spędzić czas.