17 października 2019 roku uczniowie klasy II A (o profilu matematyczno-geograficznym), pod opieką wychowawcy p. Anny Winkler oraz p. Anity Fabryckiej - szkolnego doradcy zawodowego, uczestniczyli w ciekawych warsztatach z zakresu poradnictwa zawodowego. Odbyły się w Centrum Rozwoju Talentów  w  Olivia Business Centre w Gdańsku i dotyczyły zagadnień: Nauka czy praca? Co wybrać? Jak wygląda aktualny rynek pracy i jakie są możliwości?

Ważnym punktem warsztatów była wizyta studyjna w firmie Sii, w ramach spotkania Fokus na pracę. Uczniowie odwiedzili siedzibę trzeciego największego pracodawcy w branży IT na Pomorzu, który zatrudnia ponad 900 inżynierów i wykwalifikowanych specjalistów i jest liderem technologicznym, specjalizującym się w IT i inżynierii przemysłowej. Spotkanie w firmie Sii pomogło uczniom poznać możliwości zdobywania kwalifikacji, szkoleń i pracy w branży informatycznej. Firma ta realizuje projekty dla międzynarodowych klientów z całego świata – od Danii, Szwecji, Norwegii, Islandii, poprzez Niemcy, Austrię, aż po Kanadę i USA, co z pewnością stanowi dodatkową zachętę dla uczniów zastanawiających się nad wyborem studiów informatycznych i technicznych.

Tekst opracowała Anita Fabrycka