27 kwietnia 2022 roku w Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbył się VII Pomorski Turniej Debat Historycznych IPN.

W szranki stanęło 8 drużyn reprezentujących pomorskie szkoły średnie. I tym razem nie mogło zabraknąć uczniów z naszej ”Siódemki” w składzie: Kamil Jabłoński z kl. 3BLO, Patryk Kopalski z kl. 3BLO,Mikołaj Sobański-Jóźwiak z kl. 3FLO, Nikola Garska z 2DLO , Nadia Jagodzińska z kl. 3BLO.

Byliśmy bezkonkurencyjni po raz kolejny, dając brawurowy pokaz oratorski, wiedzy historycznej i sztuki prowadzenia sporów. Wygraliśmy pięć debat, w tym półfinałową z I Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku i finałową z X Liceum Ogólnokształcącym z Gdyni. Zatem jako reprezentanci Pomorza jedziemy w czerwcu do Sejmu RP w Warszawie i tam będziemy walczyć o Puchar Polski. Trzymajcie za nas kciuki.

Tekst przygotowała: Wioletta Piskała