W dniach poprzedzających Święta Bożego Narodzenia uczniowie wraz z wychowawcami usiedli do wspólnej wieczerzy, by podzielić się opłatkiem. W szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową napisaną w języku obcym. Po korytarzach i salach lekcyjnych wędrowało troje kolędników w postaci nauczycieli i uczennicy, którzy śpiewem zachęcali do wpłat na poczet Fundacji Caritas.

22 grudnia 2022 r. odbyły się w naszej szkole jasełka przygotowane przez uczniów klas 2E, 1F i 1D pod kierunkiem polonistki Marioli Rautenberg. Narodziny Jezusa tym razem zostały wplecione w historię współczesnej rodziny – mamy zmęczonej przygotowaniami do świąt, zdenerwowanego ojca i niesfornych dzieci zauroczonych promocjami w galerii handlowej. Nie było łatwo rozpocząć świętowanie, tym bardziej, że w piekle już wcześniej diabły uknuły spisek… Na szczęście nad rodziną czuwały także anioły i to one odniosły zwycięstwo – bo jakże inaczej mogło być w tę „noc betlejemską” ?

Było zabawnie, np. podczas walki anioła i diabła o dusze domowników, ale także nostalgicznie – gdy śpiewaliśmy „Choć tyle żalu w nas (…), przekażmy sobie znak pokoju”.  Były chwile refleksji o tym,  jak szybko zapomnieliśmy, że jeszcze niedawno – w czasie pandemii – nie można było wspólnie świętować. A pięknie zaśpiewana przez Nadzieję Wilczewską „Kolęda dla nieobecnych” z niejednych oczu wycisnęła łzy i zatrzymała nas na chwilę w przedświątecznym pędzie.