24 września b.r. , zgodnie z naszą Siódemkową tradycją, klasy pierwsze VII LO odwiedziły Będomin – miejsce narodzin Patrona szkoły, Józefa Wybickiego. Ta jednodniowa wycieczka była okazją nie tylko do bliższego poznania autora Mazurka i historii pieśni, która po latach stała się naszym hymnem narodowym. Po drodze do Dworku Wybickiego odwiedziliśmy bowiem Miejsce Pamięci Narodowej pochodzące z czasów II wojny światowej. To ukryty w lesie grób 34 węgierskich więźniarek,  które zginęły w czasie tzw. marszu śmierci z obozu Stutthof. Uczniowie wysłuchali w ciszy i skupieniu krótkiej opowieści o tamtym tragicznym czasie, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Od Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie dzielił nas niespełna kilometr drogi, którą przebyliśmy pieszo, by rozpocząć zwiedzanie Dworku Wybickiego.

Wyjazd do Będomina to zawsze dobry moment na integrację uczniów, którzy dopiero rozpoczęli naukę w VII LO – wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku, klasowe zdjęcia, m.in. pod słynnym orłem  oraz udział w zawodach pod nazwą „Omnibus Klas Pierwszych”. Jak się później okazało, zwycięzcą w tym konkursie została klasa 1B, której gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów po tak udanym starcie.

Tradycji stało się zadość – wycieczkę do Będomina mamy już za sobą i choć tego dnia pogoda nas nie rozpieszczała, to powróciliśmy do Gdańska zadowoleni i syci wrażeń.

Mariola Rautenberg