22 marca 2024 roku, uczniowie VII LO mieli okazję uczestniczyć w fascynujących wydarzeniach związanych z II Ogólnopolskim Dniem Inżynierii Materiałowej na terenie Politechniki Gdańskiej.

Nasi młodzi entuzjaści nauki, z klas matematycznych 1AL i 2AL, wzięli aktywny udział w dwóch pasjonujących wykładach: "Materiały szkliste i ich zastosowanie w medycynie" oraz "Biosensory: Diagnostyka molekularna inspirująca się nauką", a także licznych pokazach prowadzonych przez studentów Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Nie tylko mieliśmy okazję być świadkami próby ustanowienia Rekordu Polski w jednoczesnym prowadzeniu wykładu z zakresu materiałoznawstwa, ale również doskonaliliśmy umiejętności obsługi suwmiarki i mieliśmy okazję zapoznać się z fascynującym światem Robo-psa.

Całe wydarzenie upłynęło w niesamowicie inspirującej atmosferze, zostawiając w naszej pamięci niezatarte wrażenia i otwierając drzwi do fascynującego świata inżynierii materiałowej.