Przełom października i listopada to w ostatnich latach czas halloweenowych zabaw. W naszej szkole postanowiliśmy połączyć tradycję anglosaską z rodzimą, polską i 29 października 2019 roku zorganizowaliśmy w VII LO Dzień Dyni. Pomysłodawcą i organizatorem święta był Samorząd Uczniowski. Duża liczba klas wzięła udział w konkursie na najładniejszą dynię. Jednogłośnie wygrała go klasa 2E! Na długiej przerwie hall kolumnowy zamienił się w przyjemny klub – tłumy uczniów uczestniczyły w karaoke, śpiewały piosenki, tańcząc i świetnie się bawiąc.

Bardzo udanym pomysłem była również możliwość przebrania się za postać z horroru (i nie tylko). Wyjątkowy strój tego dnia pozwalał jednocześnie uniknąć pytania lub kartkówki. Ponieważ Dzień Dyni wypadł znakomicie i cieszył się ogromnym zainteresowaniem, Samorząd na pewno już wkrótce zaproponuje podobne akcje.

Julia Jasieniecka, 2C