Najlepiej uczyć się – zwłaszcza języków obcych - poprzez zabawę!

Dlatego 1 grudnia 2021r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Szkocki. Okazją było oczywiście wspomnienie św. Andrzeja – patrona Szkocji - przypadające na ostatni dzień listopada. Celem Dnia Szkockiego było przede wszystkim poznanie kultury Szkocji i doskonalenie języka angielskiego, wszystko zaś w formie łatwej i przyjemnej. W tym dniu obowiązywała szkocka krata. Od kolorowych kraciastych deseni aż mieniło się w oczach!

Zaproszone klasy obejrzały prezentacje dotyczące kultury Szkocji . Mogły również uczestniczyć w quizie na temat słynnych Szkotów, obejrzeć filmik prezentujący tradycyjny taniec szkocki, wysłuchać szkockiej piosenki śpiewanej przez uczennicę klasy 3BL oraz spróbować swoich sił w nauce języka gaelickiego. To dopiero było nie lada wyzwanie!

Tekst: J. Majewska-Wójcik i K. Bednarek