21 lutego 2020  r. odbył się w naszej szkole English Song Contest, konkurs piosenki w  języku angielskim,  w którym uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami językowymi oraz muzycznymi. Głównym celem konkursu była popularyzacja piosenki obcojęzycznej, motywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz przygotowanie ich do publicznych wystąpień – przezwyciężenie tremy i stresu. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 5 solistek. Utwory zostały wysłuchane i ocenione przez jury w składzie:  
p. Kamila Bednarek (nauczyciel języka angielskiego), p. Joanna Majewska-Wójcik (nauczyciel języka angielskiego), p. Bartłomiej Łyziński (nauczyciel muzyki) oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego VII LO - Wiktoria Nowicka.  

Konkurs przyniósł nam wiele niezapomnianych wrażeń. Uczennice, które wystąpiły w tym roku, były wspaniale przygotowane i prezentowały wysoki poziom. 

Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła Natalia z klasy 2 LE w utworze  „All of me” Calum Scotta. Drugie miejsce przypadło Oliwii z klasy 1 EL , która zaśpiewała „Read all about it”  Emeli Sande. Trzecie miejsce zajęła Zuzanna z kl.1 LB, która wykonała piosenkę z repertuaru Naughty Boy ft.Beyonce pt: „Runnin’”. Nagrodę publiczności zdobyła Oliwia. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.  

Congratulations! 

   

                                                                 tekst: Kamila Bednarek