Szanowna Dyrekcjo,
Drodzy Nauczyciele oraz Wychowawcy,

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w projekcie edukacyjnym “Szkoła z Gigantami”, skierowanym do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz rodziców uczniów.  Jest to cykl 5 bezpłatnych zajęć online w formie webinaru, które szkoły mogą zaproponować uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych.

Podczas zajęć uczniowie zapoznają się z podstawami programowania oraz zasadami bezpiecznego poruszania się po Internecie.
Webinar “Bezpieczny Internet Online” kierowany jest także do rodziców. Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w języku Scratch lub Python. Ostatnie zajęcia natomiast poświęcone będą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.

Organizatorem warsztatów jest szkoła Giganci Programowania, która od ponad 5 lat prowadzi kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że do patronów honorowych wydarzenia, obok Ministerstwa Cyfryzacji, dołączył także Minister Edukacji Narodowej.

Serdecznie zachęcamy wszystkie placówki edukacyjnie do udostępniania informacji o projekcie na stronach internetowych lub na Facebooku oraz przekazania uczniom i rodzicom możliwości wzięcia udziału w warsztatach.

Więcej o informacji o warsztatach znajdą Państwo na stronie:

Poniżej zamieszczamy treść przykładowego posta, który mogą Państwo publikować w swoich kanałach.

*** Nasza szkoła dołączyła do programu “Szkoła z Gigantami” organizowanego przez szkołę @Giganci Programowania. Projekt został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Wszystkich naszych uczniów zapraszamy do zapisów na darmowe warsztaty z programowania. Młodsi uczniowie (9 - 12 lat) mogą wziąć udział w zajęciach z podstaw programowania w Scratch oraz tworzeniu aplikacji w App Inventorze. Starsi uczniowie natomiast będą mieli okazję do rozpoczęcia przygody z programowaniem w języku Python. Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na 2 grupy wiekowe (9-12 lat oraz 13-18 lat), dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

Zapisów można dokonywać poprzez link:

Serdecznie zapraszamy również Rodziców naszych uczniów do udziału w bezpłatnym webinarze “Bezpieczny Internet Online”.
Będą to darmowe warsztaty adresowane specjalnie do rodziców. Podczas warsztatów nasi trenerzy edukują m.in. o tym, czym jest dark web oraz jak bronić się przed atakami hakerskimi.
Webinar odbędzie się w kilku terminach: 7.05., 11.05., 14.05, 21.05.
Zachęcamy do rejestracji poprzez stronę:

bezpieczny internet

Z pozdrowieniami,