Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku: Lena i Kamila z klasy 3 E LO oraz Hubert z klasy 4 A LO brali udział w projekcie Innovation Camp by STARTER 2023, organizowanych przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.

Uczniowie projektowali realne rozwiązania biznesowe dla firm: Dynatrace w zakresie
Jak usprawniać proces rozwiązywania problemów przez linię wsparcia, aby podnieść poziom obsługi i satysfakcji klienta oraz Mostostal Pomorze SA Co zrobić, aby pracownicy produkcyjni stosowali się do zasad bezpieczeństwa obowiązujących na terenie zakładu pracy. Podczas kilkudniowego obozu uczniowie pracowali w zespołach, a następnie prezentowali swoje rozwiązania w trakcie konkursu- giełdy pomysłów. W konkursie brali udział uczniowie z całej Polski. Nasi uczniowie zdobyli tytuły Mistrzowie i Mistrzynie w kategorii przedsiębiorczość i innowacyjność. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie rozwinęli swoje kompetencje przedsiębiorcze i kreatywność. Podczas realizacji projektu rozwijali cechy osoby przedsiębiorczej, takie jak: aktywność, poszukiwanie wyzwań, pewność siebie, umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, podejmowanie decyzji i ambicja.

Zachętą do dalszej aktywności w Młodzieżowej Radzie STATERA niech będą słowa organizatorów obozu Innovation Camp by STARTER 2023:

Każdemu z Uczestników i każdej z Uczestniczek należą się ogromne i gratulacje za zaangażowanie,

otwartość na siebie nawzajem, wytrwałość oraz świetne podejście do wyzwań!

Przedsiębiorczy uczniowie VII LO

Czas nauki w liceum warto wykorzystać na rozwój swoich zainteresowań i umiejętności pożądanych na rynku pracy. Uczennice naszej szkoły: Lena i Kamila z III E aktywnie biorą udział w projektach i programach akceleracyjnych
w zakresie startupów, biznesów, AI, innowacji i zarządzania. Dziewczyny wraz z uczniem Hubertem z IVA wzięły  udział w Innovation Camp by Starter 2023,
corocznym letnim obozie przedsiębiorczym dla młodzieży organizowanym przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER . Podczas tego pięciodniowego, dziennego obozu, wraz z swoimi teamami opracowały prototypy rozwiązań problemów losowo wybranych firm - Dynatrace i Mostostalu Pomorze. Kreatywne rozwiązania opracowane przez grupę znalazły uznanie w postaci nagród w kategorii ,,Przedsiębiorczość” i ,,Innowacyjność”.

We wrześniu Lena i Kamila nie zwolniły tempa i wzięły udział w ogólnopolskiej Akcji Inspiracji by Our Future Foundation – cyklu wykładów aktywizujących młodzież w różnych regionach Polski. Dołączyły również do Młodzieżowej Rady Startera, w której rozwijają swoje umiejętności związane np. z organizowaniem eventów.

To jednak nie wszystko – Lena i Kamila zakwalifikowały się również do Econverse Cup 2023, największej symulacji tworzenia własnego biznesu w Polsce, co nie było takie łatwe, ponieważ w tegorocznej edycji wpłynęło aż 500 aplikacji na wysokim poziomie. Dziewczyny przez miesiąc uczestniczyły w wykładach online, słuchając specjalistów z takich firm, jak np.  Allegro, Inpost czy Uniwersytet im. Leona Koźmińskiego oraz wzięły udział w eliminacjach Econverse Cup w Gdańsku.

Wraz z Krystianem Szczepańskim oraz uczniem Bartkiem Kręcickim ze szkoły Columbus teraz aktywnie pracują nad pomysłem do programu Solve for Tommorow by Samsung.

Kamila Wojciechowska