Zakup nowych podręczników do szkoły to niemały wydatek i poważne obciążenie dla rodzinnego budżetu. Znakomitym pomysłem wobec tego problemu jest więc organizowany
w naszym liceum co roku na początku roku szkolnego kiermasz używanych podręczników.

W czwartkowe popołudnie 5 września bieżącego roku hol kolumnowy VII LO pękał
w szwach - na kiermasz podręczników przybyły tłumy licealistów, absolwenci, a nawet rodzice. Jedni liczyli na zakup książek po korzystnych cenach, drudzy sprzedawali je z zyskiem, a jeszcze inni wykonywali obie te czynności jednocześnie. Uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do kiermaszu: wydrukowali zestawy podręczników i dokonali wyceny książek, które rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Mamy nadzieję, że zakupione pomoce zmobilizują wszystkich do wytężonej nauki!

Tekst: Jadwiga Chudy

Zdjęcia: Jadwiga Mosakowska