Uczniowie VII LO wzięli udział w konkursie na pracę artystyczną prezentującą doświadczenie i reakcję na pandemię COVID-19. Stworzyli grafikę, rzeźbę, wiersze, film oraz napisali eseje wyjaśniające związek swoich prac ze specjalnie napisanym na potrzeby konkursu utworem „Fighting the Unknown”.

Spośród ponad stu uczestników z Trójmiasta Kapituła konkursu pod przewodnictwem Pana Jacka Dutkiewicza wyłoniła siedmioro zwycięzców, wśród których znalazła się

Wiktoria Majek

– tegoroczna maturzystka, uczennica klasy 3LD, autorka poruszającej grafiki „Suffocating Thoughts” oraz eseju w języku angielskim zatytułowanym „The Impact of Covid”.

Wraz z pozostałymi zwycięzcami konkursu z liceów w Sopocie i Gdyni Wiktoria pojedzie we wrześniu 2022 do Memphis w stanie Tennessee (USA), gdzie pozna kulturę metropolii, zaangażuje się w międzykulturowe dyskusje oraz działania ukierunkowane na twórczą ekspresję, prawa obywatelskie i pomoc w walce z pandemią.

Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Memphis in Poland oraz urzędy miast Sopotu, Gdańska i Gdyni. W przygotowaniach do konkursu utalentowanych uczniów wspierali nauczyciele Pani Agnieszka Juźwiak oraz Pan Bartłomiej Łyziński.