Z ogromną przyjemnością informujemy społeczność szkolną, że nasz uczeń, Miłosz Organiściak został laureatem prestiżowej Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.

Miłosz uczęszcza do klasy III LA, jego mentorką była nauczycielka języka angielskiego, prof. Aleksandra Barszcz. Poświęcił miesiące wytężonej pracy, by przygotować się do olimpiady. Sprawdza ona nie tylko samą znajomość i biegłość w posługiwaniu się językiem angielskim na najwyższy poziomie zaawansowania, ale też wymaga orientacji w historii, literaturze, geografii oraz zagadnieniach społecznych i szeroko pojętej kulturze cywilizacji krajów anglojęzycznych. Nic więc dziwnego, że wśród laureatów z reguły są uczniowie, którzy uczęszczają do liceów z wykładowym językiem angielskim oraz tacy, którzy uczyli się wcześniej w środowiskach anglojęzycznych. Konkurencja była więc naprawdę silna. I oto, ku zaskoczeniu samego Miłosza, w tym gronie mistrzów znalazł się także i on! Nagrodą dla naszego Laureata jest indeks na wydział amerykanistyki na Uniwersytecie Gdańskim oraz zwolnienie ze zdawania matury z języka angielskiego na obu poziomach zaawansowania (otrzymuje on zaocznie maksymalną ilość punktów).

Miłosz, gratulujemy Ci z całego serca i jesteśmy dumni z Twojego ogromnego sukcesu!