VII Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku uczestniczyło w projekcie NOW zawodowe wyzwania nowej generacji, realizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. W programie odbywały się spotkania ekspertów, webinary i warsztaty. Był to program mentoringu odwróconego pomiędzy gdańskimi nauczycielami a doświadczonymi pracownikami działów HR pomorskich firm.

W projekcie NOW uczestniczyło 10 szkół średnich (liceów i techników)

Warsztaty realizowane w projekcie NOW obejmowały doradcę zawodowego
(12 warsztatów grupowych i 8 godzin indywidualnych z mentorem),
radę pedagogiczną (2 godziny), kadrę kierowniczą (4 godziny).

Celem projektu było zwiększenie kompetencji w zakresie wykorzystania doradztwa zawodowego w przygotowaniu młodzieży do planowania rozwoju zawodowego
i poruszania się na rynku pracy oraz budowania relacji na linii szkoła-biznes.

 

10 czerwca klasa 3 G uczestniczyła w ramach projektu NOW zawodowe wyzwania nowej generacji w wizycie studyjnej w firmie Blue Media w Sopocie.


Dzięki projektowi NOW, uczniowie klasy 3 G mieli możliwość odwiedzenia pracodawcy i uczestniczenia w warsztatach, prowadzonych przez pracowników działu HR firmy Blue Media. Uczniowie mogli poznać atrakcyjne miejsce pracy w nowoczesnej firmie,
aby móc lepiej przygotować się do wymagań rynku pracy. Uczniowie klasy 3 G wyrażają podziękowanie za życzliwe przyjęcie w siedzibie firmy Blue Media w Sopocie.
Wizyta u pracodawcy pomoże im w planowaniu dalszej kariery edukacyjno-zawodowej i wyborze kierunku studiów.

 

 

Anita Fabrycka szkolny doradca zawodowy VII LO w Gdańsku