Od 2014 roku w tradycję VII Liceum Ogólnokształcącego wpisana jest pielgrzymka klas maturalnych do Matemblewa. 28 września 2018 roku uczniowie klas III B, III C i III D podjęli się trudu pielgrzymowania pieszo do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w intencji jak najlepszego przygotowania do matury. Pogoda nam sprzyjała – nie padało i nie wiało, marsz był wyczerpujący, ale przyjemny. Wspólna wędrówka stała się okazją do rozmów o planach na przyszłość, obawach i nadziejach maturzystów.

Na miejscu powitał nas proboszcz parafii i opowiedział o historii tego miejsca. Następnie ksiądz Jan Rzeszewicz odprawił dla pielgrzymów z VII LO Mszę Świętą
w Sanktuarium. Po mszy spotkaliśmy się z siostrą zakonną pracującą w tutejszym Domu Samotnej Matki, która w bardzo przystępny sposób opowiedziała o zadaniach i problemach tego ośrodka. Przedstawiła nam historię swojego zakonu i okna życia. Ostatnim elementem naszego pobytu w Matemblewie była modlitwa przy cudownej figurze Matki Bożej Brzemiennej oraz przejście malowniczo położoną Drogą Krzyżową.

Mamy nadzieję, że Opatrzność wysłucha naszych modlitw  i… matury w tym roku wypadną znakomicie (z drugiej strony -  wiemy, że wiele zależy po prostu od naszej pracy).

 

Tekst: ks. Jan Rzeszewicz

Zdjęcia: Jadwiga Mosakowska