To Wasz ostatni dzień w naszej szkole. Dziękujemy Wam Drodzy Absolwenci za te lata, które mogliśmy spędzić razem z Wami w murach tej szkoły. Wszystkie chwile i wspomnienia z Wami związane zostaną nam w pamięci na długo. Zapisaliście się w historii tej szkoły, a ona w historii Waszego życia. Mam nadzieję, że dobrze będziecie wspominać nie tylko swoich koegów i koleżanki, ale nas - nauczycieli i wszystkich, którzy pomagali Wam przejśc przez te 4 lata liceum. Dziś się cieszycie, bo kończycie tę szkołę, na co tak czekaliście, ale na pewno niejeden z Was jeszcze zatęskni.

Dziś zamykacie kolejny etap w swoim życiu - VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego w Gdańsku. Musicie jednak pamiętać, że za kilka dni matura, a po niej jeszcze kilka lat nauki i dorosłe, samodzielne życie.

Czegóż możemy Wam życzyć? Spełnienia marzeń, obrania właściwej drogi w życiu i dojścia do zamierzonego celu.

Jesteście młodzi, korzystajcie z tego jak najlepiej i jak najwięcej, ale nie zapominajcie o niebezpieczeństwach, jakie na Was czekają.

Adam Asnyk napisał:

"Życie jest biegiem, staraj się o to, abyś je dokończył".

Mamy nadzieję, że Wasz bieg będzie szczęśliwy i bez upadków.