18 września 2024 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w rajdzie do Będomina, rodzinnej miejscowości patrona naszej szkoły, Józefa Wybickiego.

W drodze do muzeum zatrzymaliśmy się w miejscu pamięci narodowej. Złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze na zbiorowym grobie trzydziestu więźniarek z obozu Stutthof, ofiar Marszu Śmierci z 1945 roku.

W położonym wśród malowniczych pól i lasów Dworze Wybickich, będącym obecnie siedzibą Muzeum Hymnu Narodowego, pogłębiliśmy wiedzę o życiu i działalności patriotycznej autora Mazurka Dąbrowskiego. Następnie wszystkie klasy wzięły udział w rywalizacji sportowej połączonej z konkursem wiedzy Omnibus Klas Pierwszych.

Podczas pobytu w Będominie mieliśmy pod dostatkiem czasu na rozmowy, pamiątkowe zdjęcia, integrację przy ognisku, a nawet na odtańczenie dwóch tańców – belgijki i poloneza.

Będomińskie dęby będą jeszcze długo między sobą szumiały na ten temat, a my z pewnością zapamiętamy ten jesienny rajd – początek naszej wspólnej edukacyjnej przygody w VII LO.