W dniach 9 i 10 września 2019 roku uczniowie klas maturalnych VII Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w cyklu wykładów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego dotyczących egzaminów maturalnych. Spotkania te - w ramach Salonu Maturzystów - to dla wszystkich przyszłych maturzystów doskonała okazja do poznania oferty kształcenia uczelni wyższych w Trójmieście i w Polsce oraz zdobycia informacji o atrakcyjnych  kierunkach  studiów licencjackich i magisterskich.

       Klasy trzecie uczestniczyły w wykładach na temat egzaminu maturalnego 2020 zgodnie z profilami. Klasy: III A, III D, III F wzięły udział w Prezentacji oferty kształcenia Politechniki Gdańskiej, wykładzie motywującym Jak zdać maturę z matematyki czyli: jak się zmotywować? Jak skutecznie się uczyć i zapamiętywać? Jak wyznaczyć cel i go osiągnąć? oraz w wykładach: Matura 2020 z matematyki, Matura 2020 z języka polskiego, Matura 2020
z języka angielskiego
oraz  Matura 2020 z chemii. Natomiast klasy III B, III C i III E wzięły udział w cyklu wykładów: Prezentacja oferty kształcenia na Uniwersytecie Gdańskim, Wszystko o maturze 2020, Matura 2020  z języka polskiego, Matura 2020  z matematyki, Matura 2020  z historii i wiedzy o społeczeństwie 2020.

        Mamy nadzieję, że wizyta na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego pomoże tegorocznym maturzystom dobrze wybrać nie tylko przedmioty na egzamin maturalny, ale też kierunek studiów i wyższą uczelnię.

Szkolny doradca zawodowy

Anita Fabrycka