28 listopada 2019 roku zorganizowaliśmy w  naszej szkole obchody Dnia św. Andrzeja (tradycyjnie wspominanego 30 listopada). Imieniny patrona Szkocji tym razem były hucznie obchodzone również w naszej szkole. Na korytarzach „Siódemki” zaroiło się od kiltów, chust w szkocką kratę (bo „uczeń w kratę ubrany nie był pytany”) oraz słynnych ciasteczek shortbread, które są szkockim przysmakiem.

Celem Dnia Szkockiego w naszej szkole było popularyzowanie wiedzy o historii, geografii i kulturze tego kraju oraz doskonalenie umiejętności językowych. Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne w języku angielskim, przedstawiające ogólne informacje o Szkocji, jak i również dowiedzieli się mnóstwa ciekawostek o Szkotach. Julia z kl. 1BL umiliła nam wszystkim czas szkockimi piosenkami oraz nauczyła nas kilku słówek w języku galijskim. Oj, nie było to łatwe do powtórzenia…

Dzięki dwóm „Szkotom” (Filipowi z 2C oraz Jakubowi z 2B) mieliśmy również okazję obejrzeć strój szkocki (kilt) oraz poznać nazwy jego elementów, a podczas przerw usłyszeć dźwięk szkockich dud.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zaangażowanie w przygotowanie tego dnia!

 

Happy Saint Andrew’s Day !!!

 

 

Tekst: Kamila Bednarek

(nauczyciel języka angielskiego)