Kajo i Rafa to psy ratownicze. Rzsem ze swoim przewodnikiem Panią Iwoną odwiedzili nas w piątek, 7 maja. Okazję do bliskiego spotkania miały klasy młodsze naszego zespołu szkół i klasa 1 ELO. Psy należa do Sekcji K9 Gdańskiego Ratownictwa Wodnego. Na co dzień pracują w wodzie. Psy te są szkolone, aby mogły wspomagać ratowników wodnych w ich codziennej przacy na gdańskich kąpieliskach, niosąc pomoc poszkodowanym w wodzie.
Młodsi uczniowie naszego zespołu szkoł dowiedzieli się, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą w czasie wakacji. Jakich zasad trzeba przestrzegać, a czego kategorycznie w nie wolno robić.
W przyszłym roku te dzielny psiaki wraz z przewodnikiem również odwiedzą naszą szkołę, ale tym razem licealistów, którzy na pewno wiedzą, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i być może złapią bakcyla ratownictwa i zostaną przewodnikami psów ratowników!