4 października 2019 roku odbyła się w VII LO uroczystość ślubowania klas pierwszych. Uczestniczyli w niej nie tylko pierwszoklasiści (z 14 oddziałów), dyrekcja, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście – przedstawiciele władz miasta i współpracujących ze szkołą organizacji, a także uczniowie klas drugich. Reprezentanci każdej pierwszej klasy złożyli przyrzeczenie sumiennej nauki i dbania o dobre imię Szkoły. Dopełnieniem tego podniosłego momentu był program artystyczny przygotowany przez panią Mariolę Rautenberg oraz pana Bartłomieja Łyzińskiego wraz z uczniami klas drugich i trzecich. Piękne teksty literackie i piosenki przypomniały nam wszystkim, jak ważne jest mądre wykorzystanie każdej chwili życia. Podczas uroczystości ogłoszone też zostały wyniki konkursu „Omnibus klas pierwszych”, który odbył się w czasie rajdu do Będomina (we wrześniu tego roku). Zwyciężyła klasa I LD biologiczno - chemiczna. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali w prezencie, jako pamiątkę z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, biało-czerwone kotyliony. Serdecznie gratulujemy i życzymy samych miłych przeżyć w „Siódemce”!