6 października odbyło się coroczne, uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku.

Kolejny rocznik, składający się z 8 klas pierwszych o różnych profilach, został przyjęty w poczet społeczności "Siódemki". Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, zobowiązując się do sumiennej nauki, godnego reprezentowania wybranego przez siebie liceum oraz szacunku wobec innych.

Na koniec uroczystości reprezentanci klas pierwszych umocnili zobowiązania wszystkich nowych uczniów poprzez złożenie podpisów. Nie zapomniano także o naszym patronie, którego sylwetkę przypomniał Dyrektor szkoły Pan Marcin Hintz.

Wydarzenie zakończyło ogłoszenie wyników konkursu "Omnibus klas pierwszych", który miał miejsce podczas wycieczki do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Walka była zacięta, a różnice w zdobytych punktach niewielkie.

Niestety, zwycięzca może być tylko jeden, a w tym roku była to klasa 1G, która po ujawnieniu wyniku, z wielką radością odebrała puchar."

Tekst: Maksymilian Radtke