Gratulujemy sukcesów!

Uczniowie Siódemki najwyraźniej nie przestraszyli się trwającej pandemii SARS-CoV-2  i konsekwentnie uczestniczą w rozmaitych konkursach. Więcej – osiągają w nich spektakularne sukcesy! Osobą, która stała się w tym wyjątkowym czasie naszym BOHATEREM, z pewnością jest Jakub Tkaczewski, uczeń klasy 3B w VII LO. Oto jego sukcesy:

1. Konkurs z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Organizator: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsk – tytuł laureata – I miejsce.
  2. Konkurs: „Jak upadek Muru Berlińskiego wpływa na nas dziś?” Organizator: Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsk– tytuł laureata - II miejsce.
  3. IX edycja Ogólnopolskiego konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej – tytuł laureata – III miejsce.
  4. X Wojewódzki Konkurs Historyczny Historia regionalna  „ Sierpień 1980” dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego. Organizatorzy: IPN i X LO w Gdyni  – tytuł finalisty.
  5. Ogólnopolski kuratoryjny konkurs: „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii 1970-1990”. Organizator: Fundacja Centrum Solidarności. II miejsce w etapie wojewódzkim. Kwalifikacja do etapu ogólnopolskiego (do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowanych zostało tylko 3 uczestników).
  6. Ogólnopolski konkurs: ,,Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy … Katyń – 80 lat po zbrodni” pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Organizator IPN – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu i Muzeum Katyńskie – laureat I stopnia.
  7. Wygrany konkurs do Młodzieżowej Rady Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Spośród wielu zgłoszeń na podstawie nadesłanych prac konkursowych – audiowizualnych, komisja konkursowa wybrała 7 radnych, w tym Jakuba.

Naszemu Mistrzowi serdecznie gratulujemy! Ilość sukcesów może pewnie onieśmielać innych. J Jednak wierzymy, że Kuba znajdzie w VII LO konkurentów i naśladowców. Trzymamy kciuki!