Szkolny wolontariat w akcji

Wolontariusze z VII LO w Gdańsku nie poddają się pandemii. Mimo trwającego nauczania zdalnego, Szkolny Klub Wolontariatu w naszej szkole wznowił swoją działalność. Dzielna drużyna gorących serc (głównie z klas drugich i pierwszych) postanowiła swoim ciepłem podzielić się z osobami potrzebującymi. Wolontariuszom udało się zachęcić część uczniów i nauczycieli do włączenia się w akcję „Jest robótka” - świątecznej pomocy dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Chętne osoby mogły przygotować upominek dla konkretnych „Starszaków” (dorosłych niepełnosprawnych) z DPS w Niegowie, którzy z powodu pandemii od marca nie mogą praktycznie opuścić domu opieki, spotkać się z bliskimi…

Szkolne Koło Caritas z kolei przygotowało paczkę świąteczną dla Pani Ani, którą opiekuje się Centrum Wolontariatu Caritas w Gdańsku. Pani Ania samotnie wychowuje dwóch niepełnosprawnych synów, bardzo potrzebuje wsparcia materialnego, ale myślimy, że radość (może nawet większą) mogą jej też sprawić kartki z życzeniami dołączone do upominku przez naszych wolontariuszy. Na pewno w ten sposób poczuje, że nie jest sama w zmaganiu się z życiowymi trudnościami.

Bardzo dziękujemy wszystkim „Ludziom Dobrej Woli”, którzy wsparli akcje wolontariatu i życzymy pięknych Świąt Bożego Narodzenia.

Poniżej podajemy link do akcji „Jest robótka” – pomóc „Starszakom” można nie tylko z okazji Bożego Narodzenia J

https://jestrobotka.blogspot.com/

Zapraszamy do obejrzenia filmowych życzeń, przygotowanych dla DPS w Niegowie: