Jak bardzo przywiązanie do numeru szkoły może wpłynąć na wyniki osiągane w zawodach sportowych zaprezentowały nasze drużyny startujące w jesiennych biegach przełajowych o tytuł Mistrzów Gdańska szkół ponadgimnazjalnych. Nasze sztafety dziewcząt i chłopców rywalizowały w dniach 3 oraz 4 października 2018 r. w Parku Jana Pawła II na gdańskiej Zaspie.

            Rywalizacja przebiegała w skrajnie różnych warunkach pogodowych. W środę dziewczęta musiały zmagać się z zimnym, porywistym wiatrem i deszczem. W czwartek chłopcy ścigali się przy pięknej, słonecznej pogodzie. I na tym różnice się skończyły. Oba biegi przebiegały bardzo dynamicznie. Na jednej zmianie nasza siódemkowa sztafeta zajmowała pozycję, która dawała nadzieję na miejsce medalowe, a już po chwili, na kolejnej zmianie okazywało się, iż straciliśmy dobre miejsce i trzeba gonić rywali. Po tych chwilach słabości znowu następowało ożywienie i wracała nadzieja. Ostatecznie – jak to w sztafetach przełajowych bywa – decydowały osoby startujące na ostatniej zmianie. Drużyna VII LO zarówno w biegu dziewcząt jak i chłopców zajęła 7. miejsce. To nie może być przypadek!

W przyszłym roku postaramy się poprawić ten wynik, ale jeśli znowu będzie to miejsce 7. to trzeba będzie poważnie zastanowić się nad zmianą numeru szkoły. Na numer, który pozwoli identyfikować się naszym zawodnikom z miejscami na podium…

 

Tekst i zdjęcia: Jarosław Kovaćs