29 marca 2023 r. odbyła się w naszej szkole w ramach współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku akcja honorowego oddawania krwi. Aby dobrze się do niej przygotować, uczniowie klas czwartych wzięli udział w spotkaniu z ratownikiem medycznym, który uświadomił im istotę i znaczenie krwiodawstwa oraz opowiedział, jak przygotować się do  oddania krwi. Uczniowie i nauczyciele przy wsparciu Dyrektora szkoły udowodnili, że można na nich liczyć. Do akcji przystąpiły  43 osoby, 22 udało się oddać krew - bezcenny dar życia, co łącznie dało prawie 10 litrów!!!!

Dziękujemy za liczny udział, promocję honorowej postawy i idei ratowania życia. W przyszłości będziemy kontynuować to wspaniałe działanie.