13 października 2023 roku uczniowie ośmiu klas pierwszych na ręce dyrektora Marcina Hintz złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się: "Uczyć się pilnie, sumiennie i systematycznie; zachowywać się godnie, jak przystało uczniom naszej szkoły; szanować drugiego człowieka; służyć Ojczyźnie równie żarliwie, jak czynił to patron naszej szkoły – Józef Wybicki".

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Grzegorz Krygier – dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gdańska, Bogdan Oleszek – radny Rady Miasta Gdańska, Iwona Nider-Skalska i Przemysław Loose – przedstawiciele Rady Rodziców VII LO oraz wicedyrektorzy VII LO Dorota Nosowicz i Katarzyna Wilczyńska.

Po dokonaniu aktu ślubowania przedstawiciele klas pierwszych złożyli swoje podpisy w Kronice Szkoły. Kolejnym akcentem były krótkie wystąpienia Dyrektora Szkoły Marcina Hintza, Radnego Bogdana Oleszka oraz przedstawiciela Rady Rodziców Przemysława Loose. Następnie zostały ogłoszone wyniki Spartakiady OMNIBUS rozegrane podczas wyjazdu uczniów klas pierwszych do Będomina. Puchar przechodni Dyrektora Szkoły przypadł w tej edycji klasie I HLO. Ostatnim akcentem było wykonanie klasowych zdjęć.

Janusz Klemens