25 września 2024 roku uczniowie klas pierwszych VII LO w Gdańsku wzięli udział w uroczystym ślubowaniu, które oficjalnie rozpoczęło nowy etap ich edukacji. W obecności nauczycieli, przedstawicieli władz miejskich i Związku Sybiraków obiecali dbać o szkolne tradycje, honor oraz dobre imię szkoły, dokumentując to wpisem w kronice szkolnej.

Uroczystość połączyła dziedzictwo Józefa Wybickiego z teraźniejszością, dzięki obecności gości ze Związku Sybiraków. Kluczowym momentem było wręczenie medali Samorządowi Uczniowskiemu, Dyrekcji Szkoły i p. Andrzejowi Matyjaszczykowi w podziękowaniu za opiekę nad Pomnikiem Golgoty Wschodu oraz kultywowanie pamięci o poległych na wygnaniu.

Wydarzenie przyniosło również wiele radości z osiągnięć – w ramach „sztafety pokoleń” klasie I E wręczono Puchar Dyrektora Szkoły za zdobycie tytułu OMNIBUSA VII LO. Młodzi uczniowie wykazali się duchem rywalizacji i entuzjazmem, a wygrana stała się dowodem na to, że współpraca w klasie przynosi doskonałe rezultaty. Całość uroczystości zakończył wzruszający występ zespołu wokalnego pod kierunkiem Pana Bartłomieja Łyzińskiego.

Ślubowanie klas pierwszych było nie tylko dowodem gotowości do reprezentowania VII LO, ale również pięknym przykładem wspólnej celebracji i jedności społeczności szkolnej.