Chyba ku radości wszystkich, wreszcie dobiegł końca trudny rok szkolny 2020/21. Z powodu trwającej pandemii COVID-19, od października do końca maja lekcje odbywały się w formie zdalnej, wielu z nas przeżyło w tym czasie różne dramatyczne chwile. Z pewnością potrzebujemy więc odpoczynku!

Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się 25 czerwca 2021 roku w trzech turach (ze względu na obostrzenia sanitarne). O godzinie 10:30 z dyrekcją szkoły, zaproszonymi gośćmi oraz nauczycielami spotkali się na hali sportowej uczniowie klas pierwszych, z kolei o godzinie 11:30 i 12:00 uroczyście pożegnali rok szkolny uczniowie klas drugich.

Ci, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, odebrali z rąk dyrektora szkoły, pana Marcina Hintza, świadectwa z wyróżnieniem oraz dyplomy. Na szczególne uznanie zasłużyli z pewnością uczniowie klasy 1BL – Dominik Tkaczewski (jako laureat wielu konkursów, olimpiad i debat oksfordzkich, ze średnią ocen 5,53 otrzymał Stypendium Dyrektora Szkoły) oraz Mateusz Gudaniec (jako finalista olimpiad, ze średnią ocen 5,73 został nominowany do Stypendium Prezesa Rady Ministrów). Po przemówieniach zaproszonych gości – pana Bogdana Oleszka, radnego Miasta Gdańska, oraz przedstawiciela sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, głos zabrał pan Marcin Hintz, dyrektor szkoły. Wiele wzruszeń wywołało też pożegnanie przechodzących, niestety, na emeryturę nauczycieli – pani Katarzyny Wałdoch (od 30 lat uczącej geografii w VII LO) oraz pani Małgorzaty Wickland-Burskiej (nauczycielki matematyki). Oprawę muzyczną uroczystości przygotował chór szkolny prowadzony przez pana Bartłomieja Łyzińskiego.

Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz Uczniom życzymy wspaniałego wakacyjnego wypoczynku! Do zobaczenia we wrześniu!