Dużą niespodziankę sprawił na tegoroczne mikołajki nasz zespół piłkarski. Po pierwszych, jesiennych występach chłopców na orlikach mieliśmy nadzieje na ich dobry występ w turnieju halowym. Ale nikt chyba nie przypuszczał, że będą oni walczyć w półfinałach wojewódzkich!

Turniej halowej piłki nożnej (futsal) rozpoczął się jeszcze w październiku od rozgrywek grupowych. Nasza drużyna przeszła tę fazę spokojnie, odnosząc dwa zwycięstwa i jedną porażkę. W fazie pucharowej najpierw ograliśmy zespół PSB (4:2), potem XII LO (3:1) i znaleźliśmy się w turnieju finałowym gdańskiej licealiady. Niespodziewanie nasz zespół odniósł kolejne dwa zwycięstwa i trafił do finału! Po wyrównanym meczu i zaskakującej końcówce tego spotkania przegraliśmy z drużyną XIX LO (3:6), zajmując II miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych w Gdańsku! Były potem jeszcze potyczki ze szkołami z Gdyni, Sopotu i Tczewa w ramach półfinałów wojewódzkich, ale ta poprzeczka okazała się w tym roku jeszcze nie do pokonania. Sukces w gdańskiej licealiadzie to jednak fakt godny odnotowania. Z czysto reporterskiej powinności wymieńmy z nazwiska uczniów, którzy zapracowali na ten wynik: Hubert Bugajewski, Wiktor Kąkol, Miłosz Krueger, Marek Niewiadomski, Dawid Szczuka, Maciej Świniarski, Maksymilian Woźniak, Artur Ziemblewicz. Opiekunem zespołu jest mgr Bogdan Wolf. Gratulujemy!

Z niecierpliwością czekamy na wiosenną edycję rozgrywek na orlikach. W ćwierćfinale czeka nas tam mecz z drużyną GLA. Po tym, co do tej pory pokazał nasz zespół jestem o ten mecz dziwnie spokojny, a Wy?

                                                                                               Tekst: Jarosław Kovaćs