Nie od dziś wiadomo, że chętniej przebywamy i pracujemy wśród osób, które lubimy i znamy z nieoficjalnych sytuacji. Uczniowie klasy IC orzekli, że najlepszym sposobem na ich wzajemne poznanie się będzie wyjazd integracyjny.

Pomysł wycieczki udało się dość szybko zrealizować i piękne, słoneczne dwa dni jesieni – 11 i 12 października 2018 r. - klasa I c spędziła w Gospodarstwie Agroturystycznym „Na Górce” w Miechucinie na Kaszubach. Miejsce okazało się wyjątkowo piękne, a zajęcia tak atrakcyjne, że większość uczestników biwaku bez żalu zostawiła smartfony w pokojach i wyruszyła do pobliskiego lasu na spotkanie z przygodą. Zadania, które wyznaczał nam instruktor Jakub (dość szybko zwany „Jacobem”), rzeczywiście pomagały pokonywać wzajemne bariery i zbliżały wszystkich do siebie. Przy okazji uczyły zaradności, odwagi i były świetną zabawą. Najbardziej podobały się wieczorne podchody w lesie, przechodzenie nad bagienkiem po mało stabilnym „Moście V” utworzonym z trzech lin (lian) oraz wspólne przenoszenie belki po kładce między drzewami. Dużo śmiechu wywołało też pierwsze ćwiczenie, czyli „Samolot” (nie będziemy zdradzać szczegółów ewentualnym przyszłym uczestnikom warsztatów). Wszystkie zadania wymagały wzajemnego zaufania oraz umiejętności współpracy i wykonane zostały w stu (prawieJ) procentach!

Nim się spostrzegliśmy – minęły dwa dni i trzeba było odjeżdżać… Pozostało poczucie niedosytu i, na szczęście zdjęcia, do których obejrzenia zapraszamy.

Tekst: Wiktoria Pozorska
Zdjęcia: Grażyna Chrapczyńska