W Ogólnopolskim Turnieju Debat Historycznych IPN po raz kolejny wzięła udział drużyna z VII Liceum Ogólnokształcącego z Gdańska. Na szczeblu województwa pomorskiego nasz zespół był bezkonkurencyjny. Jury składało się z osób działających w Instytucie Pamięci Narodowej i Instytucie Debat Publicznych. Po raz czwarty wytypowało VII LO na Mistrzów Pomorza! To wielki sukces, bo musieliśmy pokonać 16 drużyn. Naszą szkołę reprezentowali: Igor Szymaniak kl. I B, Jakub Tkaczewski kl. I B, Mateusz Orłowski kl. II B i Jakub Kochman kl. II B. W pierwszym etapie drużynę wspierali również uczniowie kl. II B: Marcin Ługiewicz i Adrian Płucienniczek. Tematykę debat zdominowała historia Polski XX wieku.

W turnieju finałowym w Warszawie, który odbył 29–30 maja 2019 w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, wzięło udział 16 zespołów, które okazały się najlepsze podczas rywalizacji w regionach Polski. Ostatecznie nasza drużyna zajęła V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Debat Historycznych IPN. Serdeczne gratulacje dla licealistów i podziękowania za ogromy wkład, zaangażowanie i poświęcony czas w przygotowania do debat  oraz wspaniałe reprezentowanie „Siódemki”. Jesteście najlepsi z najlepszych!

Tekst i zdjęcia: Wioletta Piskała