14 października 2023 - Wieżyca - 21 uczestników z naszej szkoły. Ruszamy pociągiem PKM do Gołubia Kaszubskiego i ruszamy na 14 km trasę, której celem głównym jest zdobycie Wieżycy (329) - najwyższego wzniesienia woj. pomorskiego. Po przywitaniu uczestników i pierwszych krokach na trasie zaczął padać deszcz, ale brać turystyczna, odpowiednio przygotowana, nic sobie nie robiąc z opadu, pochłaniała kolejne kilometry przez jezioro Kniewo, Potuły, Szymbark. Na Wieżycy obowiązkowe wejście na wieżę widokową, po czym zasłużony odpoczynek na polanie z wiatami i ławkami. Tutaj zaszczyciło nas swoją obecnością Słońce, którego promienie słoneczne skutecznie nas osuszyły. Zejście na stację Wieżyca i powrót PKM do Gdańska. Tutaj także na wycieczce byli uczestnicy spoza naszej szkoły, był także p. Dyrektor z synem.