Gdy minister edukacji ogłosił w sierpniu 2020 roku, że po kilku miesiącach nauczania zdalnego uczniowie w Polsce wracają do zajęć stacjonarnych, wielu z nas (choć pewnie nie wszyscy…) naprawdę ucieszyło się z powrotu do szkoły. Wydawało się, że w marcu 2020 roku spełniły się marzenia uczniów (nie trzeba wychodzić z domu, przed komputerem można siedzieć godzinami…), jednak z czasem wszyscy zatęskniliśmy za bezpośrednim kontaktem z przyjaciółmi i znajomymi, a nawet za… nauczycielamiJ

Tradycyjnie więc 1 września 2020 roku w VII LO w Gdańsku odbyło się rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021. Ze względu na trwającą pandemię nie miało ono jednak tak uroczystego charakteru, jak w poprzednich latach. Nie było apelu, przemówień, wspólnego śpiewania hymnu narodowego przez wszystkie klasy na auli sportowej… Panie woźne surowo pilnowały, by każda osoba wchodząca do szkoły dezynfekowała ręce i zakładała maseczkę. Nauczyciele musieli, niestety, przypominać niektórym stęsknionym za sobą uczniom, o zachowaniu dystansu… Każda klasa osobno spotkała się w wyznaczonej sali z wychowawcą (o godzinie 8.00 rozpoczęły spotkania klasy trzecie, potem w odstępach 30-minutowych przybywały klasy drugie i trzecie).

Mimo nadzwyczajnej sytuacji i uciążliwych przepisów sanitarnych, mamy nadzieję, że rozpoczynający się rok szkolny przebiegnie spokojnie i zakończy się dla nas wszystkich radosnymi sukcesami. Wszystkiego dobrego!