GDAŃSKI SALON MATURZYSTÓW PERSPEKTYWY 2023 Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego brali udział we wrześniowym Gdańskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2023, który odbył się 19-20 września na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie wszystkich klas maturalnych VII LO w Gdańsku brali udział w wykładach, dzięki którym zdobyli wiadomości przygotowujące ich do matury: Egzamin maturalny z matematyki w roku 2024. Egzamin maturalny z języka angielskiego w roku 2024, Egzamin maturalny z języka polskiego w roku 2024. Zainteresowani uczniowie wzięli również udział w wykładzie Egzamin maturalny z historii i wos w roku 2024. Uczniowie mieli również możliwość poznania oferty edukacyjnej, dzięki uczestniczeniu w wykładach: Studia dla Ciebie: Politechnika Gdańska. Prezentacja uczelni dla maturzystów, Studia dla Ciebie: Uniwersytet Gdański. Prezentacja uczelni dla maturzystów.

Uczestnicy odebrali „Informator dla Maturzystów 2024” – topową publikację Perspektyw, która dostarczyła im aktualnych informacji o ofercie edukacyjnej uczelni wyższych w Polsce, kierunkach studiów na rok akademicki 2024/2025 oraz wymaganiach rekrutacyjnych. Opiekę nad uczniami podczas pobytu na Salonie Maturzystów pełnili wychowawcy klas maturalnych oraz nauczyciele naszefo liceum.