WYJAZD DO MEMPHIS

w ramach projektu Memphis in Poland – Fighting the Unknown 2021/22

W dniach 17-24 września 2022 roku Wiktoria Majek, utalentowana plastycznie tegoroczna absolwentka klasy o profilu biologiczno-chemicznym, uczestniczyła w programie edukacyjno-kulturalnym w Memphis, Tennessee w Stanach Zjednoczonych. Wyjazd był nagrodą w konkursie artystyczno-językowym ‘Fighting the Unknown’, który był skierowany do uczniów trójmiejskich szkół średnich.

Wiktoria zwiedziła najważniejsze miejsca na mapie kulturalnej miasta, m. in. Narodowe Muzeum praw Obywatelskich i miejsce tragicznej śmierci Martina Luthera Kinga, Muzeum Stax – kolebkę amerykańskiej muzyki soul, dom i muzeum Elvisa Presleya w Graceland, legendarną Beale Street słynącą z występów muzyków grających na żywo, luksusowy Peabody Hotel znany z tresowanych kaczek, które codziennie odbywają po czerwonym dywanie marsz do ukwieconej fontanny.

Laureatka miała również możliwość zwiedzenia największej publicznej szkoły w stanie Tennessee – High School of Collierville oraz Uniwersytetu w Memphis. Wzięła udział w licznych spotkaniach z członkami lokalnych klubów rotariańskich w Memphis, Collierville i Germantown. Razem z pozostałymi zwyciężczyniami prezentowała nagrodzone prace, opowiadała o swoich zainteresowaniach artystycznych, Gdańsku, Trójmieście i Polsce oraz dzieliła się osobistym doświadczeniem związanym z pandemią Covid-19.

Krótki, ale jakże intensywny i pełen pozytywnych emocji pobyt w Memphis pozostawi wiele wspomnień, a nabyte podczas niego doświadczenia i zawarte międzynarodowe przyjaźnie pozostaną na zawsze.

W przygotowaniach do konkursu i realizacji zadań podczas pobytu w Memphis wspierała Wiktorię nauczycielka języka angielskiego, mentorka i opiekunka projektu, Pani Agnieszka Juźwiak.