W tym roku szkolnym klasami 3F i 2A udaliśmy się na wycieczkę w okolice Wyżyny krakowsko-częstochowskiej pod przewodnictwem naszego nauczyciela geografii pana Mariusza Albeckiego. Pierwszego dnia, z samego ran,a wyjechaliśmy autokarem spod szkoły i udaliśmy się prosto do naszego ośrodka w miejscowości Podlesice. Po zakwaterowaniu i ciepłym posiłku od razu udaliśmy się na spacer na Górę Zborów. Okolica zaoferowała nam niesamowite widoki i niezapomniane wspomnienia. Drugiego dnia wycieczki udaliśmy się do zamku w Ogrodzieńcu. Mieliśmy możliwość poznać częściowo historię tego miejsca oraz podziwiać jego piękno. Kolejną część dnia spędziliśmy na eksploracji Jaskini Głębokiej, która zaoferowała nam lekcje geografii w praktyce. Przedostatniego dnia udaliśmy się do Krakowa, gdzie pani przewodnik podzieliła się z nami szczegółową historią tego miejsca. Ostatni dzień to już sam powrót do Gdańska przed naszą szkołę. Podczas całej wycieczki mieliśmy również czas na chwile dla siebie oraz integrację, mimo to pan Albecki doskonale zadbał o to, byśmy się nie nudzili i z każdej wycieczki wracali nieco zmęczeni oraz z głową pełną nowych informacji. Wszyscy opiekunowie w trakcie wyjazdu dbali o nasze bezpieczeństwo i komfort oraz zawsze byli do naszej dyspozycji (w razie jakiegokolwiek problemu.) Całą wyprawę niezwykle dobrze wspominamy i zapewne przez długi czas o niej nie zapomnimy.