We wrześniu b.r. klasy 3E i 2C uczestniczyły w wystawie malarstwa Zdzisława Beksińskiego  zorganizowanej w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Uczniowie mogli obejrzeć ok. 70 obrazów artysty, które wcześniej znali ze szkolnych podręczników. Możliwość przyjrzenia się z bliska dziełom Beksińskiego, ich kompozycji i fakturze, sprzyjała kontemplacji niezwykłego stylu artysty, ale także stała się okazją do poszerzenia wiedzy o jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich malarzy.

Na lekcjach języka polskiego uczniowie obejrzeli film „Z wnętrza” złożony z materiałów audiowizualnych autorstwa samego Zdzisława Beksińskiego, dyskutowali o życiu i trudnych warunkach pracy artysty oraz ćwiczyli się w sztuce analizy i interpretacji.

Mariola Rautenberg