Tegoroczny 8 marca był dla nas, uczniów klasy pierwszej matematyczno-geograficznej, wyjątkowy nie z uwagi na Dzień Kobiet, ale dlatego, że mogliśmy przez chwilę znaleźć się w innym, bajkowym, fascynującym świecie marzeń. Marzeń innych ludzi, podróżników, pasjonatów przygody. Ludzi przedkładających kontakt z innym człowiekiem i przyrodą nad życie w ciągłym pośpiechu, pełne nowoczesnej technologii, ale tak ubogie w kontakty z innymi.

Pięcioro prelegentów, pięć różnych, spełnionych marzeń oraz wszechobecny zachwyt nad niewyobrażalnie piękną przyrodą i ludźmi.  „Sto skoków w jeden dzień”, „Namibia. Dogonić marzenia” „Szlakiem Bronisława Grąbczewskiego”, „W szerpańskim domu” i „Dwa szlaki, dwa światy” to tylko niewielka część tegorocznego spotkania. Czasu, w którym inni ludzie pozwalają nam dotknąć swoich marzeń i pozwolić być razem z nimi. Niesamowite wrażenia!

Z relacji uczniów:

Jakub „ […]Najbardziej zaciekawił mnie występ Anny i Krzysztofa Kobusów. Zaprezentowali oni swoją  podróż do pustynnego państwa Namibia. Spośród wszystkich wykładowców, małżeństwo to najbardziej motywowało do spełniania marzeń […]”

Dominika” […] Z ręką na sercu przyznam, że była to najlepsza opowieść ze wszystkich, a zdjęcia, które pokazali – niepowtarzalne. […]”

Maksymilian „[…] Moim zdaniem warto odwiedzić takie wydarzenia i posłuchać opowieści, których normalnie nie słyszymy i zmotywować się, aby poznawać oraz zwiedzać  piękny, tajemniczy świat […]”

Julia […] Po dniu pełnym wrażeń wróciłam do domu z bagażem nowej wiedzy i planów. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła opowiadać o własnych wyprawach i przeżyciach […]”

Daniel […] Moim zdaniem największy potencjał miała przygoda w Azji Środkowej. Pomysłowe połączenie historii z teraźniejszością oraz bardzo niski budżet uczyniły tę wyprawę z pewnością wyjątkową […]

Piotr „[… ]Dowiedziałem się o wielu miejscach, jakie są na Ziemi i jakie są piękne. Uważam, że była to jedna z najlepszych wycieczek szkolnych […]”