Regulamin szkolnego konkursu

„Konkurs na list miłosny”

1. Organizatorem jest:
  • Samorząd Uczniowski VII Liceum Ogólnokształcącego i. Józefa Wybickiego w Gdańsku.

1. Cele konkursu:
  • Wspieranie i rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień uczniów, a także pogłębianie ich wiedzy i umiejętności w dziedzinie języka polskiego.
  • Popularyzowanie gatunku literackiego jakim jest list.
  • Promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności językowych.
  • Kształtowanie postaw tolerancji wobec innych kultur.
  • Zachęcanie uczniów do prezentowania publicznie własnej twórczości.
  • Budzenie wrażliwości na piękno poetyckiego słowa.
  • Doskonalenie twórczego warsztatu.
  • Pogłębienie wiedzy i propagowanie tradycji szkoły związanych z „Walentynkami”.

1. Zasady konkursu:
  • Konkurs adresowany jest do uczniów uczęszczających do VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.
  • List może być napisany prozą lub wierszem.
  • Objętość pracy nie może przekroczyć 1 strony formatu A4. Tekst należy napisać czcionką Times New Roman o wielkości 12 punktów i wysłać elektronicznie.
  • Pracę, dotąd niepublikowaną i nienagradzaną w innych konkursach, należy dostarczyć do Organizatora.
  • Praca musi zostać wykonana w formie elektronicznej w postaci dokumentu tekstowego

• Konkurs będzie organizowany w 4 kategoriach:
  • praca w języku polskim,
  • praca w języku angielskim,
  • praca w języku rosyjskim,
  • praca w języku niemieckim.

• W każdej kategorii wybrane będą cztery najlepsze prace - łącznie zostanie wyróżnionych 16 listów.
  • Uczeń może wysłać po jednej pracy w każdej kategorii, łącznie 4 prace.

• W skład komisji Jury wchodzą m.in:
  • Pani Justyna Firmanty (kategoria język polski).
  • Pani Barbara Sarbiewska (kategoria język niemiecki).
  • Pani Aleksandra Reńska (kategoria język angielski).
  • Pani Ksenia Murawska (kategoria język rosyjski).
  • Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego: Dominik Tkaczewski z klasy 1 BL oraz Julia Jasieniecka z klasy 3LC.

1. Nagrody:
  • Nagrodą dla autorów wyróżnionych prac jest ocena cząstkowa celująca z przedmiotu.

1. Terminarz:
  • Prace konkursowe należy złożyć do 15.02.2021 roku (poniedziałek) drogą mailową.

1. Dostarczenie prac:
  • Prace prosimy wysyłać do Dominika Tkaczewskiego na adres mailowy: komisjakonkursowa7lo@gmail.com lub do opiekuna Samorządu Pani Justyny Plewińskiej - Woszczyny: plewinska-woszczyna@zso7.edu.gdansk.pl
  • W temacie maila prosimy wpisać „List miłosny VII LO”.
  • W treści maila powinny znajdować się:
  • imię, nazwisko, klasa autora,
  • informacja, w jakim języku powstała praca.

1. Uwagi końcowe:
  • Organizator konkursu zastrzega sobie prawa do opublikowania prac na Facebooku: https://www.facebook.com/zso7gdansk/ ZSO nr 7 w Gdańsku.
  • Od decyzji jury nie można złożyć odwołania.

Organizatorzy konkursu

Dominik Tkaczewski